O mnie / działalność

Pakiet oprogramowania biurowego jest niezbędny zarówno w niewielkiej firmie, jak i korporacji. Z punktu widzenia produktywności pracownika jest ważniejszy niż system operacyjny czy przeglądarka internetowa zainstalowana w komputerze. Przemyślany wybór oprogramowania biurowego może przynieść wymierne korzyści finansowe w postaci zaoszczędzonego czasu czy większej wydajności pracy. Dostępne na rynku pakiety biurowe różnią się zasadniczo ceną, funkcjami i zastosowaniami, w których sprawdzają się najlepiej.

Zajmuję się doradztwem, projektowaniem, pisaniem i wdrażaniem oprogramowania i baz danych dla firm. Piszę programy biurowe jak i technologiczne współpracujące z urządzeniami zewnętrznymi (np. elektroniczne wagi, kasy fiskalne, czytniki kodów kreskowych i inne urządzenia pomiarowe). Programy te mogą pracować w sieci komputerowej on-line lub off-line, czyli program jest użytkowany przez wielu użytkowników w sieci nie zależnie od tego czy mamy aktualnie dostęp do sieci.

Moje aplikacje piszę tworząc pewne niezależne moduły, które są następnie łączone w całość. Dzięki takim rozwiązaniom program jest realizowany w pewnych etapach, co wpływa na szybkie rezultaty mojej pracy.
Dodatkowo każdy moduł może pracować na oddzielnym komputerze, co jest atutem w dużej firmie posiadającej sieć komputerową, serwer.

Istnieje możliwość realizacji otwartego oprogramowania (open source), co pozwala na jego dalszą rozbudowę, czy modyfikację przez inną firmę czy własny zespół programistyczny.

o firmie narzędzia produkty kontakt


- 2020 PROINTERKOM -