O mnie / aktualne tendencje

W dzisiejszych czasach zauważa się tendencje do tego, aby tworzyć całościowy system informatyczny firmy. W skład takiego systemu wchodzą programy różnych nawet firm, które ze sobą współpracują, często poprzez sieć komputerową. Każdy program odpowiada za pewien dział w firmie, np. dział sprzedaży, dział produkcji, księgowość.

Taki system pozwala na połączenie danych z poszczególnych programów w jedną całość. Dzięki temu możemy dość łatwo przenosić dane między nimi, sporządzać wszelkie analizy i mamy lepszą kontrolę nad tym, co się dzieje w firmie. System informatyczny gromadzi, liczy i porządkuje dane, co ułatwia nawet nowej osobie na dość szybkie zapoznanie się z nimi.

Często się słyszy, że programy są zbyt drogie, ale trzeba tu jasno powiedzieć, że program należy traktować jak np. zakup maszyny czy innego narzędzia. Program, bowiem napisany według wytycznych ma, bowiem zwiększyć wydajność i generować cenne informacje, według których często będziemy podejmować decyzje w firmie. Firmy często mylnie uważają, że zatrudnienie nisko wykwalifikowanego pracownika jest lepsze niż zakup programu. Ale gdy policzymy koszty w dłuższym czasie chyba nikogo nie trzeba przekonywać o tym, które rozwiązanie będzie lepsze. Choć polskie przedsiębiorstwa pod względem korzystania z oprogramowania na zamówienie są w tyle za swoimi zachodnimi konkurentami, to w opracowaniu GUS widać też elementy pozytywne. Należy do nich nieduży, aczkolwiek zauważalnie rosnący odsetek przedsiębiorstw, decydujących się na korzystanie z oprogramowania na zamówienie. Tym samym w górę pnie się zaawansowanie technologiczne polskich firm, co w dzisiejszych czasach jest konieczne by mieć satysfakcjonujące zyski.
o firmie narzędzia produkty kontakt


- 2020 PROINTERKOM -